Acıktırmayan Sebzeler
  1. Ana Sayfa
  2. Diğer

Acıktırmayan Sebzeler

0

İçeriği vitamin ve minerallerle dolu birçok sebze zayıflamanın en büyük yardımcısıdır.

Semizotu, kanın temizlenmesini sağlamakta ve idrar söktürmektedir. Ayrıca sinir krizlerini ve beyin yorgunluğunu ortadan kaldırmakta, böbrekte yer alan taşın ve kumun dökülmesine yardımcı olmaktadır. Semizotu, diyabet hastası olanların susuzluğunu azaltmakta, şişman olanlara kilo kaybı sağlamaktadır. Semiz otunun salata olarak yenilmesi ise yararını arttırmaktadır.

semizotu-nedir

Enginar, beyin yorgunluğu hızlıca gidermekle beraber, kalbi kuvvetlendirmekte, kalbin rahatsız olmasına neden olan üre ve kolesterolün düşmesini, böylelikle kalbin rahat çalışmasını sağlamaktadır. Diyabet hastalarının mutlaka tüketmeleri gereken enginar, mide ve bağırsakları temizlemekte ve de ishalleri durdurmaktadır.enginar-faydasi_1

Bolca vitamin ve mineral içeren pırasa, mide ve bağırsak rahatsızları ile deri hastalıklarına ve damar sertliğine yararlı olmaktadır. pırasa çorbası, böbreklerin çalışmasına yardımcı olarak bol idrar söktürmekte, bedende biriken ürik asidin atılımını sağlamaktadır. Bağırsakların yumuşamasını sağladığı için hemoroit tedavisinde de yer alır.

pırasa

Patlıcan pankreası, karaciğeri ve böbreklere kuvvet vermek, bol idrar söktürmekte, bedendeki fazla suyun atılımını ve kilo kaybını sağlamaktadır. Kansızlığa iyi gelen patlıcan, kanın artmasına yardımcı olmaktadır. Patlıcanın kül ya da ocakta pişirildikten sonra kabukları soyulup ufak ufak kıyılarak tüketilmesi en sağlıklısıdır.

Patlıcan

Yorum Yap