Bahar Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
  1. Ana Sayfa
  2. Diğer

Bahar Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

0

Bahar Aylarında Cilt Bakımı

Bahar mevsiminde cildimiz istediğimiz gibi ışıldamayabilir. Cilt hassastır ve olumsuz dış etkenlerden etkilenmesi uzun sürmez. Stres, cilt tipine uygun olmayan bakım ürünleri ve hava kirliliği gibi faktörler durumu kötüye götürebilir. Bu nedenle özellikle bahar aylarında cilt bakımı büyük önem taşır.

Bahar Aylarına Özel Cilt Bakım Önerileri

İnsanlar kendinin doğanın güzelliğine teslim edip siz kendinizi eve hapsediyorsanız, bir başınıza değilsiniz. Kadın veya Erkek fark etmeden birçok kişi bu aylarda ciddi sorunlarla yüz yüze geliyor. Bazı insanlarda baharın ilk aylarında cilt döküntüleri ve kızarıklıklar oluşuyor. Bunun sebebi sadece bahar mevsimi olmayabilir. Dengesiz beslenme tarzı, mevsim geçişleri ve UV ışınlarının neden olduğu cilt sorunları ile bir araya geldiğinde problemler ortaya çıkıyor.

Bahar aylarında cilt bakımı için uygulayabileceğiniz önlemler aslında çok basit. Ciltteki bozukluklar, estetik endişe uyandıran durumlar ve uygun bakımla giderilen sorunların tedavisi bir uzman tarafından yapılmalı. Temizliğin ve cilt bakımının vazgeçilmez ve doğru yapılması gereken bir işlem olduğunu bilirsiniz. Cilt temizliği için doğru ürün kişiye göre farklılık gösterir. Yağlı ciltler daha çok yıkanmalıyken kuru ciltler az yağlı ürünler ile temizlenmelidir. Cildinizi düzenli temizleyerek yaşlanma etkilerini siyah noktaların gelişimini önler ve cildinizin parlamasını sağlarsınız.

Bilinen aksine tonik uygulaması çok az gerekli olan bir bakım uygulamasıdır. Cildiniz yağlı, parlak ve gözenekliyse kullanmanız da sakınca yoktur. Fakat hassas ve kuru ciltlerde tonik uygulaması zararlıdır. Tonik yere evinizde rahatlıkla temin edebileceğiniz demlenmiş çaylar, gül suyu veya maden suyu kullanabilirsiniz.

cilt--bakimiBaharda havanın güneşli olması içimizi kıpır kıpır etse de, güneşin yaşlanma sürecini hızlandırdığı önemli bir gerçektir. Güneş filtrelerini azaltmak için çeşitli önlemler almak doğru bir adım olabilir. Çünkü koruyucular içerdikleri kimyasal maddeler ve deriyi kaplayarak gözenekleri tıkaması açısından riske neden olabilir. Bu yüzden şapka ve gözlük kullanmak, gölgeli alanlarda durmak solaryum kullanımına ara vermek gibi önlemler bu ürünlere olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Özellikle bahar aylarında cilt bakımı için bol sıvı içmek, meyve ve sebze açısından zengin besinler tüketmek, ara öğünlere tuz ve kavrulmamış olan yemişler tüketmek cildinize önemli katkıda bulunur. Tuz, şeker ve yağ yaşlanma etkilerinin hızlanmasına neden olur. Bu nedenle fazla tüketmemelisiniz.

Yorum Yap