Kakao Yağı ve Yararları
  1. Ana Sayfa
  2. Diğer

Kakao Yağı ve Yararları

0

Kakao Yağının Yararları

Ciltte meydana gelen çatlaklar, vücut temizliği sonrasında tahriş olan cildin onarılması, sağlıklı bir biçimde ve kısa sürede bronzlaşma için kakao yağı tavsiye edilmektedir. Güzel bir kokuya sahip olan kakao yağı, cildin rahatlamasına yardımcı olmaktadır. Ağda, jilet, tüy dökücü krem ve epilasyon aletleri ile yapılan vücut temizliği sonucunda kızarmaların ve kuruluğun görüldüğü cildin, ihtiyaç duyduğu neme kavuşmasını ve de parlak bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır.

Vücut temizliğinin ardından bir pamuğa kakao yağını emdirdikten sonra gerekli görülen bölgelere sürerek cildinizi rahatlatabilirsiniz.

Ayrıca kakao yağı hızlı kilo kaybetme ya da hızlı kilo alma sonucunda göğüs, basen ve göbekte oluşan çatlakları da onarmaktadır.

Hamilelik sürecinde aşırı alınan kiloların sonucunda ciltte bozulmalar, özellikle çatlaklar oluşmaktadır. Bu yüzden hamilelik esnasında kakao yağı kullanılması önerilmektedir. Kakao yağını her banyodan sonra çatlakların oluşabileceği göğüz, basen ve göbek bölgelerine masaj ile yedirerek çatlakları önleyebilirsiniz.

Beyaz ya da buğday bir cilde sahip olanlar ise güneşlenirken kakao yağını vücutlarına sürerlerse kırmızı bir ten yerine, mükemmel bir bronzluğa kavuşabilirler.

Yorum Yap