Nefes Darlığına İyi Gelen Bitkisel Çaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Diğer

Nefes Darlığına İyi Gelen Bitkisel Çaylar

0

Spor gibi yorulmaya neden işlerden sonra yaşanan nefes darlığı normal kabul edilir. Ancak böyle bir sebebi yokken nefes darlığı ile karşılaşmak sağlığınızın tehlikede olduğunu gösterir. Sigara kullanmak veya ağır yemekler yemek, ayrıca bir hastalık sonucu nefes darlığı çekmek kalp, mide ve akciğer hastalıklarının yanı sıra astım, şişmanlık, nefes darlığı gibi daha birçok rahatsızlığın da sebebi olabilmektedir.

Tarif 1

Onar adet karanfil ve karabiber, 6 adet zencefil, 5 adet tarçın ve birer tutam ısırgan otu ile ayva yaprağını 2 litre suda 10 dakika kaynattıktan sonra 30 dakika demlendiriniz. Her içişinizde biraz ısıtıp bir kaşık bal ile tatlandırınız. Her gün bu çaydan 3 bardak tüketiniz.

Tarif 2

10 gram ısırgan otu yaprağını bir su bardağı suda kaynatarak 10 dakika demlendiriniz. Süzdükten sonra günde 3- 4 bardak bu çayı tüketiniz. Öksürük otu, sinirli ot ve kekik karışımıyla hazırlayacağınız çay da nefes darlığınıza iyi gelecektir. Ayrıca öksürük otunu tek başına kaynatıp günde 2- 3 bardak bu çayı içmek de çok yararlıdır. 5 gram ayva yaprağını 1 su bardağı suda 10 dakika boyunca kaynatıp daha sonra süzünüz. Günde 2- 3 bardak bu çaydan tüketiniz. Bu bitkisel çaylarla nefes darlığı sorununuz büyük ölçüde rahatsız edici olmaktan çıkacaktır.

 

Yorum Yap